Zes theaterhuizen, waaronder Theater Malpertuis, slaan de handen in elkaar voor EN AVANT, een rondreizende theatercarrousel. Het idee erachter is eenvoudig; elk huis engageert een nieuwe theatermaker, ondersteunt deze in zijn/haar maakproces en geeft vervolgens speelkansen.

In maart 2026 reist de theatercarrousel af naar Theater Malpertuis (Tielt), Cultuurkapel De Schaduw (Ardooie) en Leietheater (Deinze). Jullie blik is nodig en bij voorkeur kritisch én warm: het beste publiek dat nieuwe makers zich kunnen voorstellen. Een win-win situatie dus.

En avant!

Voorstellingen

Pot Nat
Vincent Van Woerkom

Pot Nat

Tobe Vandekerckhove & Jessie Holtkamp - Compagnie Cecilia

Pot Nat is een wervelende theatervoorstelling over de ondraaglijkheid van het wachten. Twee jonge klussers (Tobe Vandekerckhove en Jessie Holtkamp) ontmoeten elkaar in een klaslokaal dat ze moeten schilderen. Het is hun eerste gezamenlijke opdracht, alleen… er is geen verf. Wat een simpel klusje had moeten worden, ontaardt in een clash van persoonlijkheden en wereldbeelden.

Te zien op 5 maart 2026 om 20u in Leietheater Deinze.

Meer lezen
Medka
Diego Franssens

Medka

STOET, theater arsenaal, Antigone

Medka is een rauwe, zintuiglijke theatervoorstelling waarin collectief STOET de confrontatie aangaat met de wildernis. STOET laat zich inspireren door Geloven in het Wild, de autobiografische roman van Natassja Martin. Deze antropologe overleefde een aanval van een beer en documenteerde haar intense verwerkingsproces.

Te zien op vrijdag 6 maart om 20u in Theater Malpertuis

Meer lezen
Like the full moon says
Nick Hannes

Like the full moon says

Bérengère Bodin & Ivan Fatjo - Theater Malpertuis

Like the full moon says is een viering van het leven als veertiger in een maatschappij die gericht is op jeugdigheid. Geïnspireerd door clownerie, in dialoog met het publiek en flirtend met dans en theater stellen dansers Bérengère Bodin en Ivan Fatjo de normen van het jonge lichaam in vraag.

Te zien op zaterdag 7 maart om 20u in Leietheater (Deinze)

Meer lezen
Dit is (niet) de evolutietheorie van de troost
Lucinde Wahlen

Dit is (niet) de evolutietheorie van de troost

Aya Sabi & Dounia Mahammed - Monty

In de monoloog Dit is (niet) de evolutietheorie van de troost bouwt Dounia Mahammed verder op de roman 'Half Leven' van Aya Sabi. Het boek is een familiekroniek over verbinding en vervreemding over drie generaties vrouwen heen.

Te zien op zaterdag 7 maart om 20u30 in Cultuurkapel De Schaduw in Ardooie

Meer lezen
Take-Away Express
Dries Lenaerts

Take-Away Express

Dries Lenaerts - Het Nieuwstedelijk

Take-Away Express neemt je mee voor een auditieve theaterervaring in een bijzonder afhaalrestaurant. Geluiden sluipen uit verborgen speakers, de ruimte lijkt te ademen. Terwijl de uitbater verdwijnt in zijn eindeloze routine, blijft een klant op haar honger zitten. Bestellen lukt niet. Het wachten lijkt eindeloos. Tot er iets knapt.

Te zien op zondag 8 maart om 19u in Theater Malpertuis

Meer lezen