Als herinneringen van pijn generaties lang in ons lichaam opgeslagen blijven, bestaat er dan ook zoiets als intergenerationele troost die doorgegeven wordt? Kunnen we ook verhalen van weerbaarheid en heling vertellen? Is één leven genoeg om weer heel te zijn?

We volgen Shams terwijl ze kritisch reflecteert over de grote vragen, maar ook terwijl ze - heel eenvoudig - een sjaal koopt. We moeten aan de pijn raken, maar gaan ook verder. Intergenerationele troost: een overerfbaar gevoel van veiligheid.

In de monoloog Dit is (niet) de evolutietheorie van de troost bouwt Dounia Mahammed verder op de roman Half Leven van Aya Sabi. Het boek is een familiekroniek over verbinding en vervreemding over drie generaties vrouwen heen.

Speeldata en tickets
Productie

Monty

Coproductie

NTGent en Arenberg

Spel

Dounia Mahammed

Tekst

Aya Sabi en Dounia Mahammed

Muziek

DJ Missawi

Dramaturgie

Esther Severi

Speeldata

Cultuurkapel de Schaduw
Ardooie