Onze Vrienden van het Huis staan garant voor boeiende verhalen in ons cultuurhuis. Zij vertellen je graag meer over een onderwerp dat hen nauw aan het hart ligt.


Interviews en getuigenissen n.a.v. het dertigjarige overlijden van oud-burgemeester Daniël Vander Meulen
donderdag 19 november 2026 om 14u00

Portret van Daniel Vander Meulen
Leon Van Damme

Op 2 november is het exact 30 jaar geleden dat burgemeester Daniël Vander Meulen plots overleed, op 62-jarige leeftijd.

Hij was een veelzijdige en markante figuur. Dertig jaar na zijn overlijden presenteren een aantal Vrienden van het Huis in Malpertuis een gelegenheidsprogramma waarin we teruggaan naar het Tielt uit de tweede helft van de 20ste eeuw.

Het wordt een namiddag met herinneringen en tijdsbeelden maar ook, hoe kan het anders, met de nodige anekdotes en kwinkslagen.

Berenice Vanrenterghem opent met een beknopte biografie. Paul Bekaert interviewt Robert Volckaert: een studiemakker uit het Sint-Jozefscollege en aan de universiteit, wat resulteerde in een vriendschap voor het leven. Bovendien waren beiden confraters als advocaat.

Wim Vanseveren spreekt met voormalig Volksunie-schepen Luc De Rammelaere over Daniël als burgemeester & politicus en met Kris De Zutter over Tielts Toekomst.

Daarna geeft Paul Bekaert duiding bij Daniëls sleutelroman ‘Het bezoek van de vermaarde Franse reus Cusminclot Alemal aan de Stad Tielt op 28 december 1589’ (1993).

Tot slot interviewt Wim Vanseveren Brigitte Vander Meulen over haar vader. Tussenin zijn er unieke filmpjes van en over Daniël Vander Meulen.

I.s.m. Roede van Tielt, Stadsarchief Tielt en Jan Vandermeulen

Praktisch:

  • Op voorhand reserveren is noodzakelijk
  • Tickets kosten 20 euro, incl. koffie en taart
  • De deuren van de foyer openen om 13u45, om 14u00 serveren we koffie en taart in de foyer, om 15u geniet je van de boeiende uiteenzetting in de theaterzaal

'Nootmuskaat: geur, goud en gevaar' - door historica Ann Callens
donderdag 21 januari 2027 om 14u00

Vandaag vinden we het gewoon in ons keukenkastje, maar in de 17de eeuw was nootmuskaat goud waard. Letterlijk. Voor deze kostbare specerij trotseerden zeelieden torenhoge golven, dodelijke ziektes en het absolute onbekende tijdens de maandenlange reis naar het Oosten. In deze voordracht reis je mee aan boord van de houten schepen van de Verenigde Oost- Indische Compagnie. Ontdek de zinderende nootmuskaatkoorts die Europa in zijn greep hield, de ontberingen op de woeste baren en de bloedige prijs die werd betaald voor de smaak van rijkdom. Een historisch avontuur over geur, goud en gevaar.

Praktisch:

  • Op voorhand reserveren is noodzakelijk
  • Tickets kosten 20 euro, incl. koffie en taart
  • De deuren van de foyer openen om 13u45, om 14u00 serveren we koffie en taart in de foyer, om 15u geniet je van de boeiende uiteenzetting in de theaterzaal

I.s.m. Roede van Tielt

Nieuws

Portret van Daniel Vander Meulen
Leon Van Damme

Herinneringen aan Daniël Vander Meulen, burgemeester van Tielt

Dertig jaar na het overlijden van Daniël Vander Meulen halen een aantal Vrienden van het Huis herinneringen op aan de oud-burgemeester van Tielt

Meer lezen
Jozef Vervenne

Romain Vanlandschoot (93) brengt het verhaal van de twee Jozefs

Op zondag 19 april komt Vriend van het Huis Romain Vanlandschoot langs met een boeiende uiteenzetting over Jozef Defuster en Jozef Vervenne.

Meer lezen
Schuld en boete in de Middeleeuwen

'Schuld en boete in de middeleeuwen' met Ann Callens

Op donderdag 19 februari neemt Vriend van het Huis Ann Callens ons voor de tweede keer terug mee in de tijd met een boeiende vertelling over misdaad en straf in de middeleeuwen.

Meer lezen

Speeldata

Theater Malpertuis
Tielt
Theater Malpertuis
Tielt