Wat betekent het om te leven? Om dit raadsel te ontrafelen, ondernemen een filosoof, een kind en een volwassene een reis. Het podium is leeg. En toch zien de filosoof en het kind voortdurend mysterieuze dieren en onontdekte landschappen. Voor hen wordt de wereld op ieder moment bewoond door andere levensvormen dan de onze: wolven, bacteriën, olijfbomen, ijsberen… En hun nieuwsgierigheid is te groot om niet in hun voetsporen te treden.

Maar voor de volwassene die hen volgt, is het podium echt leeg en bevolken dieren zijn geest en zijn nachten al lang niet meer. Wat voor spel is dit? Menen ze dit nu echt? Aarzelend gaat hij in op de uitnodiging om de wereld van deze vrouw en dit kind te betreden en zijn geest (en de onze) los te kneden.

Samen ontdekken ze een wereld die niet is vernietigd door het geloof dat wij mensen op deze aarde de enige acteurs zijn in een decor van dingen. Deze voorstelling stelt onze plaats tussen alles wat leeft ter discussie en vraagt zich af hoe we deze wereld kunnen herdenken, op een speelse manier die zowel een kind als een volwassene kan verleiden.

Speeldata en tickets
Productie

R.B. Jérôme Bel en TG Stan

Coproductie

Fonds de dotation du Quartz–Scène nationale de Brest, CN D Centre National de la Danse (Pantin), Bonlieu – Scène nationale Annecy, Festival d’Automne à Paris, MC93 – Maison de la Culture de Seine Saint Denis (Bobigny), Comédie de Caen – CDN de Normandie & Malraux – Scène nationale Chambéry Savoie

Een voorstelling van

Jérôme Bel, Jolente De Keersmaeker & Estelle Zhong Mengual

Gebaseerd op

het originele werk van Baptiste Morizot

Met een fragment uit

The Eye of the Crocodile van Val Plumwood (Wildproject Editions)

Met

Jolente De Keersmaeker, Robby Cleiren & een meisje van elf

Licht en geluid

Iwan Van Vlierberghe

Artistiek advies en uitvoerende leiding R.B. Jérôme Bel

Rebecca Lasselin

Administratie

Sandro Grando

Duurtijd
60 minuten

Speeldata

Theater Malpertuis
Tielt