d-artagnan d-artagnan

LIGHT AS A FEATHER, GREEN AS AN APPLE

door Veli Lehtovaara en Maria Fereira Silva

Light as a Feather, Green as an Apple eist zonder schroom, zonder zwaarwichtigheid, de iconen van ons diepgelovige verleden op. Een alternatieve mis, een lichtvoetig kortverhaal.
 
De iconografische beelden uit het katholicisme en christendom zijn – zeker voor een oudere generatie - cultureel gemeengoed: de zwangere Maria, de lijdende Christus enz… Het zijn beelden die in hun oerkracht raken aan de grote vragen omtrent leven en dood, lijden en verlossing. Toch zijn het ook beelden die hun draagwijdte en glans voor een stuk verloren zijn. Religie staat in deze eeuw immers voor fundamentalisme en conservatisme.

In Light as a Feather, Green as an Apple slagen de Finse Veli Lehtovaara en de Portugese Maria Ferreira Silva er in op een verrassende manier het stof van deze vermolmde beelden weg te blazen, zodat we het gevoel krijgen dat we er weer voor het eerst naar kijken.

Light as a Feather, Green as an Apple 
ontstond als werkstuk aan P.A.R.T.S. waar beide performers studeerden. Piet Arfeuille zag deze even grappige als intelligente proeve en leerde zo Veli Lehtovaara kennen, die hij vroeg mee te spelen in De Zaak (maart 2011).  



Presentatie: do 22_12_2011 om 20.30
Na de voorstelling is er een gesprek met de makers.
Prijs: 5 euro / reservatie via tickets@malpertuis.be of 051 40 62 90
 
Na Malpertuis LAB is er voor Light as a Feather, Green as an Apple nog een vervolgresidentie voorzien in het Zodiak-Center voor nieuwe dans in Helsinki, Finland.